“Flamuri serb le të valojë nga Prizreni deri në Rumijë”, tre lojtarë serbë provokojnë pas ndeshjes ndaj Portugalisë

Lojtarët e Serbisë duket se nuk e kanë problem që sportin ta bëjnë pjesë të politikës dhe kjo u pa edhe në takimin ndaj Portugalisë në ndeshjen që u luajt në kuadër të kualifikimeve të Kupës së Botës që mbahet në vitin 2022 në Katar.

Derisa fituan ndaj portugezëve, tre lojtarë të serbëve pas ndeshjes provokuan me tre gishta të ngirut lartë, por ajo çfarë shkruhej në fanellat e tyre ishte edhe më shqetësuese.

“Flamuri serb le të valojë nga Prizreni (Kosova) deri në Rumijë (Mali i Zi)” – ishte pjesa që shkruhej në fanellat e tre lojtarëve serbë.