Kryeministri kroat arrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore nga Kurti


Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq ka arritur në Kosovë, ku do të zhvilloj vizitë zyrtare me krerët e shtetit.

Plenkoviq është pritur me ceremoni shtetërore nga ana e kryeministri Albin Kurti.

Për të pritur kryeministrin kroat kishin dalë edhe nga kabineti qeveritar.

Kurti e Plenkoviq pas takimit do të mbajnë konferencë për media rreth orës 11;35.

Kryeministri kroat do të takohet edhe presidenten Vjosa Osmani dhe kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca. /Telegrafi/