Paralajmërohet Qeveria “Zaev 3”, Bytyqi: Do të ndërrohen 6-7 ministra!

-

Nënkryetari i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë së Veriut dhe zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka paralajmëruar se së shpejti do të formohet Qeveria “Zaev 3”.

Në “Utrinski brifing”, Bytyqi ka bërë të ditur se do të ndërrohen gjashtë deri në shtatë ministra të përbërjes aktuale dhe se qeveria e tretë do të udhëhiqet sërish nga kryeministri Zoran Zaev.

“Konsideroj se së shpejti do të fitojmë Qeverinë “Zaev 3″, sërish të udhëhequr nga Zaev pasi do të ndërrohen gjashtë – shtatë ministra. Mendoj se na duhet ai që të vazhdojnë disa procese”, tha Bytyqi.

Se çfarë nëse Bytyqi do të jetë pjesë e kuadrit që do të ndërrohet, ai tha se “për atë se kush do të mbetet dhe kush do të largohet, vendosin rezultatet”.

Kujtojmë se mbrëmë edhe deputeti Kastriot Rexhepi, i cili tashmë njihet s’i deputetë që shpëtoi Qeverinë “Zaev 2” nga rrëzimi, pasi nuk mori pjesë në seancën për mosbesimin e Qeverisë, në ClickPlus në TV21 deklaroi se “shumica i ka 61 deputetë”, se “Lëvizja Besa është pjesë e shumicës” dhe se “tashmë është publike se Alternativa është duke realizuar konsultime për koalicionim”, gjegjësisht se”pret në derë për t’u bërë pjesë e Qeverisë”./21Media

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...