Thaçi: Përpjekja për rrëzimin e Qeverisë, përpjekje e Rusisë për destabilizim?!

-

Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi në ClickPlus në TV21 ka thënë se dyshon që nisma për mocion të mosbesimit, gjegjësisht përpjekja për rrëzimin e Qeverisë paraqet përpjekje për destabilizim nga Rusia.

Thaçi ka thënë se në rast se Kastriot Rexhepi nga Lëvizja Besa do të paraqitej në Kuvend për të votuar mocionin e mosbesimin ndaj Qeverisë, pushteti ka pasur një deputet tjetër rezervë nga radhët e Aleancës për Shqiptarët që do të refuzonte rrëzimin e Qeverisë aktuale përmes mocionit të mosbesimit.Thaçi ka komentuar edhe koalicionet parazgjedhore. Ka theksuar se po ta kishte BDI-në, VMRO-DPMNE-ja do të regjistronte fitore edhe më të madhe. Sipas tij, BDI ka mposhtur opozitës shqiptare./TV21

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...