Pas Zaevit, Rexhepi takon edhe Osmanin! Ngre nismë për “bashkim të forcave progresive”, fton deputetët t’i bashkohen

Deputeti Kastriot Rexhepi përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se është takuar me ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, shkruan TV21. Rexhepi shkruan si rrjedhojë e takimeve që ka pasur dje me kryeministrin Zaev dhe sot me kryediplomatin Osmani ka vendosur të ngre iniciativë joformale në Kuvend, për bashkimin e forcave progresive në drejtim të ruajtjes së perspektivës euroatlantike të vendit.