Familjarët e udhëtarëve shkojnë për më shumë informacione tek agjencia e udhëtimeve

Një grup qytetarësh – familjarë dhe miq të viktimave në aksidentin me autobus të kompanisë “Besa Trans”, janë mbledhur mëngjesin e sotëm para selisë së kompanisë në Shkup, duke u interesuar për të dashurit e tyre.

Selia e “Besa Trans”, autobusi i së cilës po kthehej nga Stambolli, është aksidentuar sot në Bullgari, ku humbën jetën mbi 45 shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriute, që nga mëngjesi i sotëm është siguruar nga punonjësit e policisë.

Informacionet e para nga organet kompetente tregojnë se katër autobus nga kompania e Shkupit kanë udhëtuar për në Turqi.

Përndryshe, sot në vendin e quajtur Pernik në Bullgari ka ndodhur një aksident i tmerrshëm i një autobusi nga Maqedonia e Veriut.

Nga ky aksident tragjik, kanë humbur jetën 46 njerëz nga Maqedonia kurse rreth 20 prej tyre raportohet se kanë qenë të rinj. /Telegrafi/