Janë dorëzuar tri kandidatura për kryetar të LSDM-së, afati përfundon sot pasdite

-

Afati për paraqitjen e kandidaturave përfundon sot pasdite në orën 16:00. Deri atëherë, pritet që Jovan Despotovski të bëjë të ditur nëse do të jetë kandidati i katërt për kryetar partie, ndërsa mundësi për hyrje në garën zgjedhore ka paralajmëruar edhe Mile Zeçeviq, transmeton Portalb.mk.

“Po e mendoj seriozisht. Unë jam anëtar i partisë prej 25 vitesh dhe kam kaluar nivele të ndryshme që nga më i ulëti deri tek ai më i lartë i partisë. Mendoj se kam rezultate reale në angazhimin tim profesional ndaj mendoj se mund të ofroj koncept të ri rreth të cilit do të bashkohet jo vetëm partia por edhe shoqëria. Vendimi nuk është i lehtë. Sfida është e madhe, koha është mjaft e ndërlikuar dhe përgjegjësia është e madhe. Vendimin do ta shpall nesër, pasi ditën e sotme dua ta shfrytëzoj për t’u konsultuar në mënyrë shtesë me të afërmit e mi dhe familjen time pasi edhe ata i përfshij në gjithë këtë histori”, tha dje Despotovski.

Lajmet e fundit

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Ushtarët rusë kanë hedhur në erë ditën e djeshme një rrugë që lidh qytetin ukrainas të Chernihiv me Bryansk...

Luana tërheqëse me kostum larjeje – Telegrafi

Luana Vjollca është në mesin e bukurosheve më atraktive të ekranit shqiptar. Moderatorja është e njohur për formën mbresëlënëse...

Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

Real Madrid's head coach Carlo Ancelotti celebrates winning the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Protestat në veri, lëndohet një polic dhe dëmtohen tri automjete të Policisë – Telegrafi

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një zyrtar policor ka marrë lëndime nga sulmet e protestuesve në...
- Advertisement -

Shokon Prigozhin: Të hetohen krimet nga zyrtarët rusë në Ukrainë

Mercenari rus, Yevgeny Prigozhin, tha se u kishte kërkuar prokurorëve të hetonin nëse zyrtarë të lartë të mbrojtjes ruse...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

AC Milan's goalkeeper Mike Maignan saves a ball during the Champions League group E soccer match between RB...