Në Shkup zbulohet laborator për prodhimin e drogës

-

Policia sot pas njohurive operative të pranuara dhe urdhrit nga Gjykata Themelore Penale – Shkup kreu bastisje në vikend shtëpisë në Katllanovë ku u zbulua laboratori për prodhimin e marihuanës, rreth 200 vazo me plantacione, filtra për ajër dhe pajisje tjera për prodhimtari, rreth dy kilogramë marihuanë.

“Nëpunësit policore nga SPB Shkup – Njësia për tregti të paligjshme me drogë dhe armë, pas njohurive operative të qasshme dhe urdhrit nga Gjykata Themelore Penale Shkup, kryen bastisje në vikend shtëpinë e N.Z (47) në fshatin Gradmanovce, Katllanovë me çka u gjet laboratori për prodhimin e marihuanës, rreth 200 vazo me plantacione, filtra për ajër dhe pajisje tjera të prodhimtarisë, rreth dy kilogram marihuanë”, kumtoi MPB-ja.

N.Z është arrestuar dhe kundër tij pas dokumentimit të rastit, do të dorëzohet padi adekuate penale

Lajmet e fundit

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...
- Advertisement -

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...