Zaev: Kemi shumicë që do të punojë në zgjidhjen e problemeve aktuale

-

Kryeministri Zoran Zaev ka pasur takim me liderët e partive të koalicionit qeverisës në të cilën i njoftoi për marrëveshjen e arritur me Alternativën me të cilën siguroi shumicës parlamentare stabile në Kuvend, njoftojnë nga Qeveria.

Zaev ka prezantuar shtyllat e programit qeverisës dhe marrëveshjen për fuqizim të shumicës parlamentare dhe të Qeverisë, e cila siç qëndron në kumtesë, “nënkupton se koalicioni i ri i zgjeruar e merr përgjegjësinë për ardhmëri më të sigurt të shtetit dhe qytetarëve”.

“Zaev shtoi se në këto momente ku më e rëndësishme është funksionimi i institucioneve me kapacitet të plotë, marrëveshja e arrirë është garanci se kemi shumicë e cila do të punojë në zgjidhje të sfidave aktuale serioze siç është sigurimi i në vazhdimësi dhe epilog i suksesshëm i procesit për fillimin e negociatave për anëtarësim në BE, gjegjësisht gjetjen e zgjidhjes me Bullgarinë, më tej, përballjen me pandeminë Kovid-19 dhe kuptohet, kriza energjetike globale”, qëndron në kumtesë, transmeton TV21.

Lajmet e fundit

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...
- Advertisement -

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...