Bekteshi dhe Kovaçevski për vizitë zyrtare në Kosovë

-

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi dhe drejtori i SHA ESM-së, Vasko Kovaçevski sot do qëndrojnë për vizitë zyrtare në Prishtinë, në Republikën e Kosovës.

Në kuadër të vizitës, ministri dhe drejtori do të takohen me ministren e Ekonomisë së Kosovës, Artane Rizvanoli.

Gjatë vizitës dhe takimit zyrtar do të shkëmbehen mendime për çështje të rëndësishme në lidhje me thellimin e bashkëpunimit tregtar mes dy vendeve, projektet e ardhshme dhe bashkëpunimin në sektorin energjetik.

Lajmet e fundit

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...
- Advertisement -

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...