Bashkëpunim i Odave Ekonomike për zhvillim të marrëdhënieve socio- ekonomike mes Turqisë, Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës

-

Oda Ekonomike e Maqedonisë- Turqisë (MATTO) sot në Shkup do të jetë nikoqir i përfaqësuesve të Odës Ekonomike të Kosovës- Turqisë (KTTO) dhe Shoqatës së biznesmenëve dhe zejtarëve “ESNAF” nga Kosova.

Qëllimi i ngjarjes është të kontribuohet në marrëdhëniet socio- ekonomike mes Republikës së Turqisë, Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Kosovës, ndërsa do të nënshkruhet protokoll për bashkëpunim të Odës Ekonomike të Maqedonisë- Turqisë (MATTO), Odës Ekonomike të Maqedonisë- Turqisë (KTTO) dhe Shoqatës së biznesmenëve dhe zejtarëve “ESNAF” nga Kosova.

Sipas paralajmërimit nga MATTO, në ngjarjen do të kenë fjalim zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi, ministri për Zhvillim Rajonal të Kosovës, Fikrim Damka, si dhe ambasadori i Turqisë në vend, Hasan Mehmet Sekizkok dhe Kosovës, Prindon Sadriu.

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...