Immer Noch, një hit që pëlqehet nga publiku e sjellin Drenas dhe L-Street

Shqiptarët çdo ditë e më shumë po e dëshmojnë që janë të zotit të arrinë suksese në Kosovë e po ashtu dhe jashtë sajë! Kemi rastin e fundit të dy reperëve shqiptarë të cilët po bëjnë namin në shtetin Gjerman! Bëhët fjalë për reperët Perparim Gashi (L-Street) dhe Drenas Berisha (Drenas) të cilët sapo kanë publikuar videoklipin e tyre të fundit të realizuar në mënyrë profesionale pjesë e së cilit është ekipë e madhe realizuese! Immer Noch ndodhi spontanisht,nuk ishte e planifikuar! Ky bashkpunim rrjedhi si pasoje e takimit tone ne studio ku kenduam disa frestyle dhe pame se mund të nxjerrim diçka të bukur bashkë shtuan më tejë reperët! Për realizimin e këtij projekti janë përkujdesur përsonalisht reperët por duke mos harruar mbështetjën e madhe nga producenti i famshëm shqiptarë në Gjermani Lorik Ajvazi ( La Projekt) i cili është përkujdesur për videoklipin dhe montazhën e tij ndërsa për Rec-Mix komplet këngën është përkujdesur producenti gjerman DIESELJ me beat të realizuar nga producenti i njohur (Ata Beatz). Ne tani kemi dhe producentin nga Prishtina i cili do përkujdesët për projektët tona në të ardhmen EX.Studio.Entertaiment (Egzon Hasani). Reperët nuk janë në grup apo ndonjë klick së bashku por kanë realizuar shumë projekte bashkë ku pritët koha e përshtatshme për publikimin e tyre! Ne nuk do ndalëmi asnjëhere sepse këtë që e bëjmë e kemi pasion dhe e duam me zemër! Nuk mund të jetë secili reper pasi që të jeshë reper duhët ta ndjeshë në zemër dhe ne si L-Street dhe Drenas kemi shumë për të dhënë për publikun tonë! Edhe pse reperët kanë krijuar një projekt që do ua kishte lakmi secili reper shqiptarë fatkeqsisht përkrahja kolegiale shqiptare u ka munguar edhe pse mbështetja për tjerët nuk ka munguar asnjëhere nga krijuesit e hitit Immer Noch 2021! Që nga fillimet tona kemi dashur të përqojmë mesazh pozitiv tek të gjithë ata që e ndëgjojnë muzikën tonë prandaj kemi qëndruar sa më largë disave me reperët tjerë shqiptarë sepse ne e duam muzikën dhe nuk e krijojmë atë vetem për përfitime duke ulur vetën në nivelin që nuk na takon prandaj mesazhi ynë është i qartë: Ndjeke ëndrrën tënde që një ditë të arrishë ditën tuaj me fat me mesazh të cilin i përshëndesim të gjithë adhuruesit tonë dhe fansat e muzikës hip hop kudo që gjindën shtuan më tejë Drenasi dhe Perparimi!