Kallashnikovi vjedh dizajnin e armës nga loja kompjuterike, ndërton armë gjahu të vërteta

-


Pas kësaj, kompania e armëve licencoi dizajnin e vjedhur në një lojë tjetër kompjuterike.

Ward B akuzon kompaninë e kallashnikovit se ka vjedhur modelin e një arme. Indiestudio aktualisht është duke punuar në lojën Oceanic. Dhe fotografitë e armëve në lojë mund të gjenden në faqen e internetit, duke përfshirë pushkën futuristike “Mastodon”.

Edhe dizajni duket se i ka lënë përshtypje kallashnikovit. Siç raportoi Ward B në një intervistë me IGN, studioja e lojës u kontaktua nga kompania e armëve në fillim të vitit 2020. Kallashnikovi donte të bënte një armë gjahu të vërtetë nga mastodon.

Surpriza ishte e madhe kur kallashnikovi prezantoi MP-155 Ultima në gusht 2020. Arma e gjahut “e zgjuar” duket jashtëzakonisht e ngjashme me Mastodon – shumë e ngjashme për një rastësi.

Sipas Ward B, për shembull, ka një detaj mbi strehimin në formën e një prerjeje. Kjo është thjesht për dizajnin dhe mund të gjendet edhe në armë të tjera nga Oceanic.

Sipas Ward B, kjo sugjeron që kallashnikovi mori dhe redaktoi modelin 3D të Mastodonit.

Kallashnikov mohon vjedhjen e dizajnit. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...