Grubi: Në betejën me Bullgarinë jemi gjithë bashkë

-

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi, ka folur rreth ngjarjeve të fundit në vend dhe të ardhmen ë shtetit drejt rrugës euro-atlantike.

“Siç e kam thënë me metodat e shekullit 19-të nuk mund të zgjidhim probleme të shekullit 21. Kemi përkrahje nga vendet anetare të BE dhe të SHBA dhe është plan strategjik që RMV të bëhet pjesë e BE.

Historianët nuk bisedojnë sepse marrëveshja me Greqinë ishte ndryshe pavarësisht asaj që bisedohej për çështje ekonomike dhe i vetmi problem është çështja identitare dhe mendoj se nuk është korrekte dikuj ti thoni atë që nuk je.

Kemi solidaritet me shoqërinë maqedonase sepse e dimë shumë mirë se çfarë është të kontestohet gjuha dhe identiteti. Bashkë jemi në këtë sfidë”, është shprehur Grubi

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...