Profesori Universitar në top 2% të shkencëtarëve më me ndikim në botë tregon formulën e suksesit

-

Kimet Jusufi, profesor Universitar dhe personi në top 2 për qind të shkencëtarëve më me ndikim në botë, sonte në Rruga Drejt ka folur në lidhje me profesionin e tij, dhe formulën e suksesit, shkruan Alsat.

 

Ai ka thënë se janë dy formual për sukses, derisa punën e tij si shkenctarë e ka quajtur profesion që padyshim do sakrificë.

“Puna në radhë të parë është formual e suksesit, ndërsa e dyta është se nëse do të japësh kontribut në atë profesion që ke, duhet ta duash atë profesion. Dhe kjo rrugë për mua ishte normal e rëndë, por njeriu nuk dorëzohet. Shkenca, aty ku unë punoj është e vështirë dhe do sakrificë.  Por ëhstë pjesa e bukur aty, kurioziteti për ta kuptu botën, universin, natyrën, ligjet e natyrës dhe kur këtë e kombion me teknologjinë që sot kemi, njerëzit bëjnë gjëra të jashtëzakonshme”, tha ai./ Alsat.mk

Lajmet e fundit

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...
- Advertisement -

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...