Grubi: Gëzuar festën, shëndet e mbarësi

-

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi uron të gjithë besimtarët ortodoks me rastin e festës së Krishtlindjes.

Në mesazhin drejtuar besimtarëve të besimit ortodoks, Zëvendëskryeministri i parë Grubi uron festë të mbarë për të gjithë besimtarët dhe familjet e tyre.

“Të gjithë besimtarëve ortodoks ua uroj Krishtëlindjet me dëshirat më të sinqerta për festë të mbarë në gjirin familjar të përcjellur me shëndet e fat.

Shpresa e krishtlindjes dhe besimi në Zot bashkë me harmoninë familjare që mbisundon sot të vazhdon të reflektojë në përditshmërinë tonë.

Për shumë vjet festa, festofshi bashkë në begati shoqërore e bashkëjetesë shembullore gjithmonë.

Lajmet e fundit

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...

KHF “Istogu” përball ekipi të fortë nga Sllovakia

KHF “Istogu” ka mësuar të martën kundërshtarin e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Shorti i tërhequr...
- Advertisement -

Turqia nuk ndalet, kryen sulme të tjera ndaj PKK-së në Irak

Bayraktar Kızılelma and the Akıncı UCAV conduct a formation flight, Tekirdağ, Türkiye, April 24, 2023. (Courtesy of Baykar)Forcat...

Trajneri i Çekisë: Është e vështirë, por në Shqipëri luajmë për gjithçka

Czech Republic coach Jaroslav Silhavy gestures during the UEFA Nations League soccer match between Portugal and the Czech...