Pasi i fitoi zgjedhjet, Taravari thotë që edhe nëse vdesin qytetarët është në rregull sepse e kanë votuar atë

-

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka shkruar një tregim nga historia e që ka të bëjë me Luftën e dytë Botërore dhe me pushtetin, shkruan TetovaSot.

Taravari tregon se si Hitleri ka kundërshtuar kategorikisht rekomandimet e komandatit të tij për tërhqeje nga lufta nën arsyetimin se po vriten shumë njerëz të pafajshëm, midis tyre edhe fëmijë, duke thënë se meqë populli e ka votuar, tani le të durojë edhe vdekjet.

Po çfarë porosie do të përçojë kryetari i Gostivarit, Taravari, duke qenë edhe ai një figurë politike e votuar nga populli, a po e krahason ai veten me famëkeqin Adolf Hitler?

Më poshtë postimi i plotë i Taravarit:

Lufta e Dytë Botërore mund të kishte mbaruar më herët dhe mund të kishin shpëtuar shumë jetë që u shuan si pasojë e çmendurisë së saj.
Në një kohë kur Hitlerit po fillonte t’i zvogëlohej disi forca ushtarake dhe harta e pushtimeve të tij po niste të rrudhej, një nga komandantët e tij e informon për këto punë dhe i kërkon tërheqje nga lufta sepse po vriten shumë njerëz të pafajshëm, midis tyre shumë fëmijë.
Hitleri e kundërshton kategorikisht duke i thënë se meqë populli na votoi ne, tani le të durojë dhe vdekjet!

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...