Kovaçevski: Fokusi i kësaj qeverie do të jetë rritja e pagave dhe pensioneve

-

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një konferencë për shtyp pas mbledhjes së kryesisë së partisë, prezantoi programin qeveritar ku u zotua se kjo qeveri do të bëjë çmos për të përballuar krizën energjetike, krizën me pandeminë, luftën kundër korrupsionit, përmirësimin e jetesës së qytetarëve etj. Ai u zotua se kjo qeveri do të rrisë pagat dhe pensionet, ku paga mesatare do të jetë të paktën 500 euro në muaj. Gjithashtu, ai potencoi se kjo qeveri do të mbyllë mandatin e saj 4-vjeçar.

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...