Grubi: Qeveria përmes kompanisë TE-TO siguroi energji shtesë për banorët e RMV-së

-

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në një postim në Facebook ka dhënë lajmin se Qeveria ka siguruar energji elektrike shtesë, ja dhe postimi i plotë:

Si masë adekuate në përballjen me krizën globale energjetike, në seancën e sotme të 133-të të Qeverisë miratuam Vendimin për sigurimin e sasive shtesë të energjisë elektrike nga kompania vendore TE-TO SHA Shkup.

Me këtë vendim mundësohet:
👉kursimi i burimeve natyrore që SHA ESM përdor për prodhimin e energjisë elektrike dhe
👉furnizim i vazhdueshëm, cilësor dhe ekonomikisht i arsyeshëm me ngrohje qendrore për konsumatorët në qytetin e Shkupit.

 

 

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...