Roma do ta transferojë edhe një mesfushor, Kamara ose Ndombele pritet ta përforcojnë skuadrën kryeqytetase

-


Roma ka qenë shumë aktive këtë afat kalimtar të janarit.

Giallorosët kanë marrë në huazim anësorin anglez Ainsley Maitland-Niles, derisa nga Porto është afruar mesfushori Sergio Oliveira.

Megjithatë sipas Corriere dello Sport gjiganti italian do ta transferojë edhe një mesfushor gjatë janarit.

Boubacar Kamara dhe Tanguy Ndombele janë në listën e ngushtë të Jose Mourinhos dhe drejtorit sportiv Tiago Pinto.

Mesfushori francez i Marseille mund të transferohet për tetë milionë euro dhe duket shumë i mundshëm transferimi i tij.

Marseille i detyrohet Romës 20 milionë në qershor për detyrimin e blerjes të dyshes Under e Pau Lopez dhe dy skuadrat mund të gjejnë lehtë një marrëveshje.

Nga ana tjetër Ndombele mbetet i preferuari i Mourinhos, por ai ka pagë të lartë dhe kushton shumë.

Aktualisht mesfushori fiton 10 milionë euro te Spurs shumë që është shumë e lartë për Romën.

Gjithsesi njëri nga mesfushorët pritet të transferohen te Roma gjatë janarit, pasi Sergio Oliveira po konsiderohet vetëm si alternativë. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...