Shaqiri: Pranë qytetarëve në çdo kohë

-

Sot së bashku me zëvendës Kryeministrin Nilolovski dhe ministrat Milevski dhe Boçvarski, vizituam Komunën e Manastirit dhe zhvilluam takim me kryetarin e saj, Toni Konjanovski, ku biseduam për ndihmën nga ana e Qeverisë për sanim të dëmeve nga tërmeti që goditi Manastirin.

Marketing

Pas vendimit të marrë dje, në seancën qeveritare, Ministria për vetëqeverisje locale, së bashku me Komisionin qeveritar për vlerësim të dëmeve dhe Komuna e Manastirit u caktohet detyra që të përpilojnë raport për vlerësim të dëmeve nga tërmeti, në bazë të së cilit Qeveria do të marrë masat e nevojshme dhe do të caktojë mënyrën e veprimit.

Kjo Qeveri di të gjendet pranë qytetarëve të saj dhe nuk do të rresht së ofruari mbështetje dhe ndihmë në çdo kohë dhe çdo vend.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...