Ahmeti për “Alfa-n”: Drejtësi e vonuar, por e drejta do të vendoset në vend

-

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti i pyetur nga TV21 në konferencën e sotme për shtyp në Kuvend për rastin Alfa, tha se drejtësi është e vonuar, por që drejta do të vendoset në vend dhe se që kjo të arrihet, janë bërë përpjekje dhe inkurajuar të gjitha institucione.

“Asnjëherë nuk kam dashur t’i shfrytëzoj për çështje të politikave ditore rastet e dhimbshme dhe tragjike dhe nuk do t’i shfrytëzojë asnjëherë, por kemi bërë përpjekje dhe kemi inkurajuar të gjitha institucionet që drejtësia të vendoset në vend, mendoj se drejtësia është vonuar por nuk do të harrojë dhe e drejta do të vendoset”, tha mes tjerash Ahmeti.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...