Ministri Haliti në takim pune me përfaqësuesit e „Microsoft-it“

-

Mundësia e mbajtjes së trajnimeve pa pagesë për administratën, ishte tema e takimit të sotëm të punës ndërmjet ministrit të Ministrisë së Shoqërisë Informatike dhe Administratës Admirim Aliti dhe përfaqësuesve të Zyrës lokale të „Microsoft-it“ – Gjorgji Tasevski dhe Azem Jonuzi.

Qëllimi i këtyre trajnimeve është përmirësimi i njohurive të nëpunësve administrativë në kontekst të aftësive digjitale, për të pasur një administratë të modernizuar në shërbim të qytetarëve.

Në takim u diskutua edhe rreth mbështetjes së marrëveshjeve të nënshkruara ndërmjet Qeverisë dhe „Microsoft-it“ për bashkëpunim të mëtejshëm.

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...