Zbulohen shumat e çmendura që marrin këngëtarët shqiptarë për një koncert

-

Pandemia kufizoi këngëtarët që të shpalosnin artin e tyre përballë fansave. Me lejimin e muzikës deri në një orar të caktuar dhe me hapjen e clubeve, këngëtarët shqiptarë nisën dhe ‘turin’ në disa qytete të vendit, ku ka shumë rini që duan ti dëgjojnë. Por, lind pyetja, sa është çmimi që pronarët e clubeve duhet të paguajnë që ti kenë këto këngëtarë.
‘Monitor‘ ka zbardhur cmimet që marrin secili prej tyre për 1 koncert dhe radhitja është nga ai që merr më shumë te ai që merr më pak.
Reperja Tayna fiton nga 8 deri në 12 mijë euro në natë. Ajo ndiqet nga Ledri Vula i cili arrin deri në 10 mijë euro më së shumti. Më pas lista vijon me Capital T, Ghetoo Geasy, Dhurata Dora, Noizy, Dafina Zeqiri e të tjerë.

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...