Beqarovski: Çertifikatat e vaksinimit nuk kanë më efekt

-

Qytetarët në çdo mënyrë mundohen të anashkalojnë masat e marra nga qeveria për mbrojtjen nga Covid-19, veçanërisht kur përdorin çertifikatat e Covid-it në ambiente të mbyllura.

“Vlim me çertifikata false. Askush nuk i kontrollon. Tani janë plot kudo. Por nga ana tjetër, vërtetime të tilla nuk kanë më efekt mjekësor, sepse mund të infektohen edhe të vaksinuarit. Ajo masë nuk justifikohet më”, theksoi doktor Niko Beqarovski nga Klinika e Toksikologjisë për emisionin “Samo Vistina”.

Sipas tij, ne vazhdojmë me ndalime për të bërë diçka për t’i inkurajuar, ndërsa në fakt kemi një kundër efekt.

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...