Ndërroi jetë dermatologu nga Tetova, Fatmir Rushani

-

Ka ndërruar jetë dermatologu nga Tetova, Fatmir Rushani. Lajmin për vdekjen tij e kanë bërë të ditur familjarët dhe të afërmit. Ai njihej si humanist dhe njeri me tipare shembullore.

Dr. spec. Fatmir Rushani është i lindur më 3 maj të vitit 1956 në Tetovë. Shkollimin fillor dhe të mesëm e kreu në Tetovë, ndërkaq në vitin 1983 diplomoi në Fakultetin e Mjekësisë në Prishtinë. Në vitin 2004 mbaroi specializimin në Dermatovenerologji pranë Fakultetit të Mjekësisë “Shën Kirili dhe Metodi” në Shkup.

Gjatë vitit 2005 Dr. spec. Fatmir Rushani shërbeu si asistent në Dermatovenerologjisë, pranë Fakultetit të Mjekësisë në Universitetin e Tetovës, ndërsa gjatë vitit 2006 nisi punën si kryeshef i dermatovenerologjisë në Spitalin Klinik të Tetovës.

Nga viti 2008 ai ishte edhe bashkëpunëtorë i jashtëm në Fakultetin e Mjekësisë në Universitetin e Tetovës.

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...