Bekteshi: e diela ditë jo pune, 92% e të punsuarve kanë kohë të kalojnë me familje

-

Bekteshi: e diela ditë jo pune, 92% e të punsuarve kanë kohë të kalojnë me familje, 8% të angazhuar  të dielave kanë të ardhura të rritura prej 50-100%

Bekteshi në profilin e tij në fejsbuk ka shkruar se me vendimin e fundit që e diela të jetë ditë jo pune, 92% e të punsuarve kanë kohë të kalojnë me familjet e tyre dhe 8% e të punsuarve që janë të angazhuar gjatë të dielave kanë të ardhura të rritura prej 50-100%!
Ja postimi I plotë i Bekteshit:
“#kujdesemi
Me vendimin e fundit që e diela të jetë DITË JO PUNE…
92% e të punsuarve kanë kohë të kalojnë me familjet e tyre!
8% e të punsuarve që janë të angazhuar gjatë të dielave kanë të ardhura të rritura prej 50-100%!
Jetë më cilësore për të gjithë.
Familja mbi të gjitha”

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...