Grubi: Kritikat e kanë forcuar edhe më shumë BDI-në!

-

Duke folur për takimin “surprizë”, mes kryeministrit Kurti-Ahmeti, zëvendës kryeministri I parë, Artan Grubi tha se ky nuk është takimi I parë mes liderit të BDI-së dhe kryeministrit Kurti, njofton Indeks.mk

Zëvendës kryeministri tha se takime mes Ahmetit dhe Kurtit ka pasur edhe në Reçicë në orë të vona dhe të gjata. Deklaroi se kryetari I BDI-së gjithnjë I ka ruajtur marëdhënijet zyrtare me kryeministrat e Republikës së Kosovës dhe ka takuar të gjithë kryeministrat. Komentoi edhe deklaratën e Mickoskit.

“Nga politikat e BDI-së dhe zotit Ahmeti nuk I bën keq asnjë komuniteti. Kritika të tilla kundrejt BDI-së ka pasur gjithnjë. Kur ishim në koalicion me VMRO-në, na kritikonte LSDM-ja. Tani na kritikon VMRO-ja. Thjeshtë janë ndryshuar rrolet dhe VMRO-ja e morri rolin e LSDM-së për ta dëmtuar partinë e Kovaçevskit. Kritiat e forcojnë BDI-në, e bëjnë më të fortë”, tha ai.

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...