Zgjedhjet e parakohshme, Grubi: Partitë shqiptare kërkojnë zgjedhje por luten të mos ketë!

-

Zgjedhjet e parakohshme, Grubi: Partitë shqiptare kërkojnë zgjedhje por luten të mos ketë! “Nuk dua të jem arrogant por jam I bindru se partitë opozitare shqiptare e kanë gojën plot gjatë gjithë ditës por luten që zgjedhje të mos ket. BDI-ja e vetme është dyfish para të gjithë partive politike bashk”, tha Grubi, I cili tha se asnjëher partitë politike shqiptare nuk kanë bartur përgjegjësi edhe pse janë përgjysmuar votat e tyre. “Asnjëri nuk ka bartur përgjegjësi, edhe pse kanë përgjysmuar votat e tyre, duke I’u ofruar mposhtjen e BDI-së dhe Ali Ahmetit si projekt I vetëm. Ata, flasin për zgjedhje por luten të mos ket zgjedhje”, shtoi Grubi. Për kërkesën e VMRO-së për zgjedhje Grubi tha se vendi është në krizë dhe se Qeveria po punon për zgjidhje të projekteve dhe zbutje të krizës energjetike dhe sigurimin e shtëpive të ngrohta. “Me këtë qeveri arritëm të nënshkruajmë dhe miratojmë me “Behtelenka”, e shpallëm tenderin për konsulent për të biseduar me Behtelenka, për të ndërtuar koridorin e tetë, që i bije autostradë deri në Qafthanë, projekti tjetër është rruga e Arbrit, po edhe autostrada Shkup-Bllacë.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...