Fillon viti i ri shkollor, Shaqiri: Jemi të gatshëm, protokollet të rrespektohen

-

Kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu i shoqëruar nga Ministri i Arsimit, Jeton Shaqiri në ditën e parë të gjysmëvjetorit të dytë kanë vizituar  një shkollë në Komunën e Çairit.

Nga atje Ganiu e Shaqiri uruan fillim vit të mbarë për të gjithë nxënësit.

 “Jemi në kontakt të përditshëm me Komisionin për Sëmundje Infektive po kemi kontaktuar edhe me të gjithë drejtorët e shkollave po jemi në kontakt edhe me profesorët, jemi duke e monitoruar gjendjen. Protokolet që do të rrespektohen vijnë si propozim nga KSI. Të gjithë drejtorët e shkollave na kanë njoftuar se janë të gatshëm për të nisur procesin me prezencë fizike”, tha Shaqiri.

Kujtojmë, me vendim të ministrisë së Arsimit, gjysmëvjetori I dytë do të zhvillohet me prezencë fizike. Ditë më parë në një prononcim ekskluziv për Indeks.mk, ministri Shaqiri tha se mësimin me prezencë fizike e kanë kërkuar vetë nxënësit dhe tha se është më efektiv për vet nxënësit. Shtoi se janë të përgatitur për këtë proces pavarësisht numrave të të infektuarve dhe se do të rrespektohen të gjitha protokolet anti-covid nëpër të gjitha shkollat.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...