Nga premtja pritet stabilizim i motit, gjatë fundjavës do të rriten temperaturat

-

Në dy ditët e ardhshme do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm i vranët dhe i ftohtë me borë të dobët lokale. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar, veçanërisht të enjten në pjesët lindore.

Siç kumtoi DPHM, nga e premtja moti do të jetë stabil me temperatura të ulëta të mëngjesit, ndërsa ato të ditës do të jenë në rritje.

Nesër temperatura minimale do të lëvizë prej -8 deri në 2, ndërsa temperatura maksimale e ditës prej -2 deri në 7 gradë Celsius. Gjatë fundjavës do të mbajë mot më i nxehtë, të shtunën deri në 13 ndërsa të dielën deri në 11 gradë Celsius.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...