Prej sot derivatet e naftës me çmime më të larta

-

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e mbajtur dje ka vendosur që të shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës, shkruan SHENJA.
Sipas vendimit, çmimet e EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 janë shtrenjtuar për 1 denarë për litër, ndërsa çmimi i Dizelit, shtrenjtohet për gjysmë denarë.
Kësisoj në përputhje me vendimin, një litër EUROSUPER BS-95 kushton 79,50 denarë, ndërsa EUROSUPER BS-98 shitet për 81,50 denarë për litër.
Një litër DIZEL kushton 71,50 denarë, ndërsa poashtu një litër Vaj Ekstra të Lehtë për Amvisëri kushton për 71,50 denarë.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...