Sot Mbahet Mbledhja e rregulltë e 10-të e Qeverisë

-

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot, 01.02.2022 (e martë), do të mbajë mbledhjen e rregullt të 10-të, në të cilën në pajtim me kompetencat e saj do të shqyrtojë më shumë pika nga programi i saj për punë dhe në interes të qytetarëve.
Sipas rendit të propozuar të ditës, në mbledhjen e sotme do të gjendet Raporti për bisedimet e realizuara për harmonizimin e Marrëveshjes mes Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Bashkimit Evropian për pjesëmarrjen e Maqedonisë së Veriut në Programin e Unionit Fiskalis për periudhën 2021-2027.
Mes tjerash, me propozim të Ministrisë së Financave, në mbledhjen e sotme ministrat do ta shqyrtojnë edhe Propozim-ligjin për parandalimin e shpërlarjes së parasë dhe terrorizmi financiar.
Ministrat në Qeveri në këtë mbledhje do ta shqyrtojnë edhe Informacionin për pranimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në anëtarësimin e plotë në Aleancën Ndërkombëtare për Përkujtimin e Holokaustit – IHR

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...