Gostivar, katër burra akuzohen për dhunë brutale ndaj dy grave

-

Prokuroria Themelore Publike në Gostivar ka dorëzuar aktakuzë në gjykatën kompetente kundër katër personave, përcjell TV21. Të njëjtit dyshohen për kryerje të dhunës ndaj dy grave.

“Më 22 qershor 2021, katër banorët e lagjes Cigllana në Gostivar kanë kryer dhunë brutale dhe kanë rrezikuar sigurinë, duke lënduar fizikisht dy gra. Pasi njëra prej femrave ka dalë në oborrin e njërit prej të pandehurve për të kërkuar bashkëshortin e saj, i pandehuri 45-vjeçar e ka sulmuar, e ka kapur nga flokët, e ka shtyrë për tokë dhe ka nisur ta godas me shkelma. Tre të pandehurit e tjerë të moshës 20, 31 dhe 22 vjeç i janë bashkuar duke e goditur të dëmtuarën në të gjithë trupin. I pandehuri i parë ka marrë edhe një shkop, kështu që ka vazhduar ta godasë. Në atë moment të dëmtuarës i është afruar një grua tjetër e cila ka dashur ta ndihmojë, por të pandehurit e kanë shtyrë dhe ajo ka humbur ndjenjat. Shumë dëshmitarë janë ndjetë të kërcënuar pas çka kanë thirrur policinë. Pas mbërritjes, oficerët e policisë u detyruan të gjuanin disa plumba në ajër për të qetësuar dhe shpërndarë të pandehurit. Nga ngjarja kanë mbetur të lënduara të dyja gratë”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...