Partia Serbe: Të bëhen bashkë VMRO dhe LSDM kundër BDI-së dhe Ali Ahmetit

-

Mungesa e një konsensusi elementar kombëtar ndërmjet dy partive më të mëdha të Maqedonisë është vetëm një nga arsyet pse lideri i BDI-së, Ali Ahmeti po sulmon LSDM-në dhe VMRO-DPMNE-në, ka shkruar Ivan Stoilkoviq, kryetari i Partisë Demokratike të Maqedonisë, në profilin e tij në Facebook.

“Në pyetjen se pse Ali Ahmeti sulmon LSDM-në dhe VMRO-DPMNE-në, ai ka disa përgjigje.
Së pari, për shkak të mungesës së një konsensusi elementar kombëtar ndërmjet dy partive më të mëdha maqedonase në kuptimin shtetëror të fjalës.
Dhe së dyti, raporti i ndërsjellë mes dy partive maqedonase, të cilat kanë më shumë frikë nga njëra-tjetra sesa nga armiqtë e shtetit.

Arsyet e një marrëdhënieje të tillë ndoshta më së miri i di Ali Ahmeti dhe nuk mund të mohojë se mund t’i përdorë me shkathtësi”, ka shkruar Stoilkovic.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...