Gjysmë metër borë në Mavrovë! Kodra e Diellit me temperatura më të ulëta

-

Shtresë më të lartë e dëborës mëngjesin e sotëm është regjistruar në Mavrovë, ku është regjistruar shtresë e borës prej 50 centimetra, në Kodrën e Diellit lartësia e shtresës së borës është 38 centimetër, ndërsa në Krushevë 30 centimetra, njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperaturë më e ulët prej -8 gradë Celsius është matur në Kodrën e Diellit, në Mavrovë -6, Ohër, Manastir dhe Krushevë -4. Një gradë Celsius mbi zeron është matur në Shtip, Strumicë dhe Demir Kapi, në Shkup 3 gradë Celsius, Dojran 4 dhe në Gjevgjeli 6 gradë Celsius.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...