Ministri Sali mbledh krerët e bashkësive fetare: Vaksinimi e drejtë për tu mbrojtuar nga virusi

-

Ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali zhvilloi një takim me krerët e bashkësive fetare në Maqedoninë e Veriut.

Në takim është diskutuar për ndërgjegjësimin e qytetarëve për respektimin e masave për mbrojtje nga Covid-19, ndërkohë që ministri Sali deklaroi se aktualisht vaksinimi është mundësia e vetme për mbrojtje nga kjo sëmundje.

“Jemi mbledhur sot në këtë vatër shpirtërore, aty ku para 112 vjetëve u pagëzua Gonxhe Bojaxhiu-Nëna Terezë, për të dhënë po ashtu një mesazh që e afirmon jetën. Unë jam i nderuar që në pari të parisë religjioze të vendit tonë, këtyre njerëzve që gëzojnë kaq shumë respekt e dashuri nga grupi i besimtarëve të tyre të japim mesazhin se mundësia e vetme më e mirë dhe e dëshmuar si e drejtë për tu mbrojtur nga virusi Covid-19 është pikërisht vaksinimi”, tha Sali.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...