Rikonstruimi i rrjetit të ujësjellësit, Ganiu inspekton punimet

-

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu, i shoqëruar nga ekipet komunale dhe banorë lokalë, sot  ka inspektuar nga afër punimet për rikonstruimin e rrjetit të ujësjellësit në rrugën “Jahja Pasha”, njofton indeks.mk

Ganiu ka njoftuar se punimet do të vazhdojnë me intensitet tejet të lartë dhe do të përmirësojnë dukshëm jetesën e qytetarëve.

Ai thotë se mjetet për projekt janë siguruar nga Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, që e drejton ministri Naser Nuredini.

“Punimet do t’i vazhdojmë me rikonstruimin e ujësjellësit në këtë rrugë që po realizohet në gjatësi prej 335 metrash, bashkë me tri rrugë të tjera, “Kovaçka”, në gjatësi prej 215 metrash, “RifatBurxheviq”,  në gjatësi prej 275 metrash dhe “Kumbara” me degëzime, në gjatësi prej 160 metrash, që  është investim prej mbi 18.500.000 denarë, mjete këto që janë siguruar nga Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, që e drejton ministri Naser Nuredini”, ka thënë Ganiu.

 

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...