Sela pishman për dorëheqjen, Taravari i dëshpëruar nga Sela

-

Zijadin Sela së bashku me Arben Taravarin dhe Ilire Dautin dje kanë qëndruar në Prishtinë ku kanë takuar krerët e partive politike, kryeministrin Kurti dhe presidenten e shtetit znj.Osmani.

Javë më parë Sela e paralajmëroi dorëheqjen para organeve të partisë po duke se ende nuk ka guxim ta japë atë në opinion. Dorëheqja e parevokueshme e Selës kërkohet nga shumë bashkëpartiakë e aktivistë të ASH-s për shkak të dështimeve të njëpasnjëshme në zgjedhje si ato parlamentare dhe ato lokale.

Vetëm para disa muajve kryetari i Gostivarit, Taravari dha dorëheqje si sekretar i përgjithshëm i ASH-s me shpresë që kjo iniciativë të nxisë edhe kryetarin aktual të partisë të dorëhiqet. Kaloi kohë dhe Sela ende nuk po e merr hapin për ta bërë të mundur që dikush tjetër të vijë në vendin e tij, e që ky do të ishte me shumë gjasa Arben Taravari – emri më i përfolur tash e disa muaj.

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...