Shkarkimi i Abazoviqit, sot debaton Parlamenti i Malit të Zi

-

Kuvendi i Malit të Zi sot pritet të debatojë për propozimin e kryeministrit aktual Zdravko Krivokapiq për shkarkimin e zëvendëskryeministrit, Dritan Abazoviq. Pritet që seanca të zgjasë tri orë.

Në propozimin për shkarkimin e Abazoviqit thuhet se deputetët e Lëvizjes qytetare URA, së bashku me një pjesë të deputetëve të Partisë Demokratike të Socialistëve dhe partive të tjera të pushtetit të kaluar, kanë shtruar kërkesë për ‘të votuar mosbesim ndaj Qeverisë.

“Abazoviq, si kryetar i kësaj organizate politike, publikisht nuk e kontestoi këtë nismë, e cila drejtpërdrejtë e vendosë në radhën e atyre që punojnë kundër interesave të qytetarëve dhe qëllimeve të definuar bashkërisht”, thotë Krivokapiq në shtjellimin e tij.

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...