Moti sot në Maqedoninë e Veriut

-

Paradite në Maqedoni do të ketë moti me vranësira të ndryshueshme dhe të ftohë, ndërsa gjatë pasdites, mot kryesisht me diell.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -12 deri në -1 gradë celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 3 deri në 9 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë, me vranësira të konsiderueshme dhe me diell ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 4 gradë celsius.

Në ditët në vijim do të mbisundojë mot i ndryshueshëm me vranësira me periudha të diellit. Edhe të shtunën në mëngjes do të jetë ftohtë, ndërsa pastaj temperaturat do të jenë në rënie, përveç të martën kur do të fryejë erë e përforcuar veriperëndimore.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...