Pas rastit të Ëmblës, paralajmërohet shoqatë për persona me Down Syndrome që do të mbajë emrin e saj

-

Babai i Ëmblës, Ilir Ademi përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se në Gostivar do të formohet një shoqatë për mbrojtjen e të drejtave të personave me nevoja të veçanta të diagnostikuar me Down Syndrome. Ademi thotë se shoqata do të mbaj emrin e Ëmbla.

“Të nderuar përkrahës, së shpejti do të formohet shoqata me emrin ËMBLA që do të ketë për qëllim mbrojtjen e kësaj kategorie të fëmijëve dhe personave me DOWN SYNDROME në Gostivar. Logoja e shoqatës do të jetë vajza tonë Ëmbla”, ka shkruar mes tjerash Ademi.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...