Rriten çmimet e shërbimeve hotelerike në Maqedoni

-

Çmimet e shërbimeve hotelerike në janar janë rritur për 2.4 për qind në krahasim muajin paraprak, dhjetor 2021.

Sipas të dhënave të Entit Shtetëror për Statistika, rritje ka te shërbimet për ushqim për 3.3 për qind, pijet alkoolike për 2.4 për qind, pije joalkoolike 0.9% dhe bujtje 0.3%/

Në krahasim me janarin e vitit të kaluar, rritja është për 4.2 për qind.

Kujtojmë se edhe LSM kërkon rritjen e pagës minimale pikërisht për shkak se janë rritur çmimet.

Lajmet e fundit

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...
- Advertisement -

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...

KHF “Istogu” përball ekipi të fortë nga Sllovakia

KHF “Istogu” ka mësuar të martën kundërshtarin e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Shorti i tërhequr...