Seanca të katër komisioneve kuvendore

-

Në Kuvend sot seanca do të mbajnë Komisioni për çështje ekonomike, Komisioni për financim dhe buxhet, Komisioni për mbrojtje dhe siguri dhe Komisioni ligjvënës juridik.

Komisioni ligjvënës-juridik do të mbajë tre seanca, në të cilat do të shqyrtohen shumë ligje me flamur evropian, ndër të cilët edhe Propozim ligji për përgjegjësi civile për fyerje dhe shpifje, në lexim të parë.

Në rend dite të seancës së Komisionit për çështje ekonomike janë Propozim ligji për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për institucionet në lexim të parë si dhe propozim plani financiar i Komisionit rregullator për energjetikë dhe shërbime të ujit për vitin 2022.

Anëtarët e Komisionit për financim dhe buxhet do t’i shqyrtojnë propozim ligjin për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për tatimin e vlerës së shtuar, me procedurë të shkurtuar në lexim të dytë, propozim ligjin për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për lojërat e fatit dhe për lojërat argëtuese në lexim të parë si dhe planin financiar të Agjencisë për mbikëqyrje të sigurimeve për vitin 2022.

Në rend dite të Komisionit për mbrojtje dhe siguri është Statusi i Akademisë ushtarake “Gjeneral Mihaillo Apostolski” – Shkup, në fazë të parë

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...