Sela i padëshiruar, Taravari gati të bëhet i pari i ASH-s

-

Brenda partisë Aleanca për Shqiptarët emri më i përfolur për ta zëvendësuar Ziadin Selën është Arben Taravari. Shumica e anëtarëve e dëshirojnë të parin e Gostivarit në krye të partisë. Dështimet e njëpasnjëshme të Ziadin Selës në zgjedhjet parlamentare dhe ato lokale kanë bërë që votuesit e kësaj partie të revoltohen nga dështimet e kryetarit aktual.

Arben Taravari me shumë gjasë do të jetë në krye të partisë pas kongresit të ASH-s i cili do të mbahet në një të ardhme të afërt. Tanimë Taravari e ka dhënë dorëheqjen nga sekretari gjeneral i partisë për tu përgatitur për pozitën e re si kryetar i ri i partisë më të madhe opozitare në vend.

Dështimeve të njëpasnjëshme të Selës duket se i ka ardhur fundi më. Anëtarët e partisë dhe aktivistët janë të zëshëm në këtë drejtim për ta votuar një kryesi të re në parti, dikë që do të punojë për të arritur të bëhet pjesë e Qeverisë.

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...