Furkan Saliu kundër Taravarit: Të mos diskriminohen fëmijët pse janë “të ndryshëm” nga ne!

-

Gazetari i KlanTV Maqedoni Furkan Saliu reagoi kundër Kryetarit të komunës së Gostivarit Arben Taravarit i cili akuzoi Ëmblën e vogël edhe për sëmundje tjera, Saliu i reagoi në një postim në rrjetin e tij social në Facebook ku shënoi.

“ Qëllimi i vetëm i inicimit të temës “Ëmbla” ka qenë që fëmijët që janë pak më të veçantë se të tjerët, mos të diskriminohen për shkak se janë më të ndryshëm se tjerët. Qëllimi asnjëherë nuk ka qenë demonizimi i prindërve që e kanë nënshkruar peticionin, apo demonizimi i drejtorit.

Sot, Kryetari i Gostivarit nxori në opinion disa pohime që ne i dëgjuam. Insistuam që të ndalen edhe prindërit që u nënshkruan në atë peticion që ta dëgjojmë edhe versionin e tyre, por ata refuzuan të dalin para kamerave.

Prononcimin e Z. Taravarit e kishte dëgjuar edhe babai i Ëmblës, Z. Ilir Ademi dhe menjëherë u përgjigj.

Ne si gazetarë nuk jemi këtu që të gjykojmë dikë, prandaj vlerësimin bëjeni vet.“

#ëmbëldrejtndryshimit

 

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...