Edwini do sjellë risi në skenën muzikore

-

Rep artisti shqiptarë Edwini i cili jeton dhe vepron ne Bronx te SHBA-ve është reper i ri por me potencial shumë të lartë! Zeri i tij po vlersohet të jetë zë karakteristik ku shumë reper tjerë e kanë lakmi! Edwini mirret me hip hop afro 6 vite! Arsyea e kyqjes së tij në hop hop është reperi 50 Cent të cilin e ndëgjoj shumë Edwini në kohën e rinisë së tij! Edwini nuk është pjesë e ndonjë labeli muzikorë pasi ka vendosur që atë që do e arrisë ta arrisë vet dhe jo në krahë të dikujtë tjetër! Edwini ka gati dhe 2 këngë të reja të cilat pritët së shpejti ti publikojë të cilat titullohen “Thirrem Gjigant” dhe ” In My Eyes”. Reperi shqiptar Edwini tregoj se ka 1 vit që ndëgjon vetëm reperët shqiptarë për të cilët ka vlersim shumë të lartë duke thënë se repi shqiptarë është më i miri në Ballkan! Edwini përshëndet të gjithë adhuruesit e hip hopit shqiptarë duke iu premtuar se edhe pakë kohë do e kuptojnë se si dinë të bëjnë hip hopin më së miri shqipet e New Yorkut!

https://instagram.com/edwin.official_?utm_medium=copy_link

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...