Konfiskohet 5 kilogramë ar në Bllacë

-

Drejtoria Doganore njoftoi se gjatë ditës së djeshme në vendkalimin kufitar Bllacë është parandaluar trafikimi i 5 kilogramëve stoli ari.

Sipas njoftimit, më 8 shkurt për dalje nga shtet në vendkalimin kufitar Bllacë, kontrolli doganor ka kontrolluar automjet me tabela të Serbisë e drejtuar nga një shtetas i Maqedonisë dhe se janë gjetur 10 paketa me stoli ari në vlerë prej 9.604.430 denarë ise 5097.59 gram.

Ari dhe automjeti janë konfiskuar, ndërsa kundër personit do të zbatohet hetim për procedim të mëtejshëm dhe më pas kallëzimi penal.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...