Seanca të dy komisioneve kuvendore

-

Në Kuvend sot mbledhje do të mbajnë komisionet për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive dhe për mbrojtje dhe siguri.

Në rend dite të Komisionit për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive janë Raporti vjetor për punën e prokurorive publike për vitin 2020 dhe Raporti për realizim të Buxhetit gjyqësor për vitin 2020.

Anëtarët e Komisionit për Mbrojtje dhe Siguri do të debatojnë për propozim ligjet për ndryshime dhe plotësime të Ligjit për Çështje të Brendshme dhe të Ligjit për Polici, të dyja në lexim të dytë.

 

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...