Loriana Kuka kualifikohet në finale të Euorpean Open, e gjakos xhudisten kroate në gjymsëfinale

-15:34 | 13 Shkurt 2022

Loriana Kuka ka arritur të kualifikohet në finalë të Euorepan Open, e cila është duke u mbajtur ne Sarajevë të Bosnjës dhe Hercegovinë.

Xhudistja e Kosovës, në gjysm finale arriti ta mposht kroaten, Petrunjela Pavis.

Ndërsa gjatë duelit, Loriana e gjakosi kroaten në ballë, ndërsa kroatja është detyruar të merrte ndihmën e parë.

Kuka në çerekfinale e mposhti xhudisten nga Holanda, Lieke Ders me IPPON.

Loriana raundin e parë e kaloi pa luftë, kurse në të dytin mundi xhudisten turke, Serdem Daharli.

Kuka është duke garuar në katëgorinë deri në 78 kilogramë. /arbresh.info/

 

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...